SKI AREÁL JEDLOVÁ
mimo provoz
Zobrazit na:

Kam na hory?

Do Česka se blíží zima. Je čas začít vybírat zimní dovolenou. Kam ale v zimě vyrazit? Obvykle rozhodují především finance, česká střediska totiž stále vycházejí podstatně levněji. Lyžování v zahraničí - pro většinu čechů je to známka určitého luxusu, jsou ale zahraniční areály opravdu výrazně lepší než ty naše?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Oproti tomu obrovské komplexy upravených sjezdovek v Rakousku, které se s těmi našimi vůbec nedaly srovnat. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice jsou opravdu vidět. Začalo se jezdit na jednotné skipasy, postavili se nové lanovky a svah je upravován častěji a častěji. Komlexnost služeb ve ski areálu však i nadále pokulhává. Obvykle pokuhávají především gastronomické služby. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech. Jídlo v bufetu má obvykle ještě jednu nevýhodu, budete muset mrznout venku. Vyhřívané přístřešky v Česku příliš často nenajdete.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. Ale ani alpská střediska nejsou úplně dokonalá. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Nehledě na ceny občerstvení na svahu. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Plechovky piva tedy budou pro většinu čechů asi povinná výbava. Dlouhá cesta také nemusí být každému příjemná. Jízdu vlastním autem příliš nedoporučujeme.

Výběr českého střediska problém není, informací je všude dost, můžme doporučit např. server ceske-sjezdovky.cz V cizině existuje hned několik zajímavých lokalit, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, doporučujeme jedině Rakousko nebo Francii. Levnější ubytování je ve Francii. Doprava se však prodraží. Rakousko má areály přibližně stejně kvalitní, jsou však výrazně blíž. Hodí se tedy především pro kratší dovolené.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Středa 17.4.

°C
°C
Čtvrtek
18.4.2024

°C
°C
Pátek
19.4.2024

°C
°C
Sobota
20.4.2024

°C
°C